הזרקות פלסטיק

הזרקת פלסטיק הינה הליך ייצור של מוצרי פלסטיק ובו מותך חומר הגלם ומוזרק אל תבנית המוצר, על מנת להשיג את מבנה המוצר הסופי לאחר שהפלסטיק מתקרר ומתקשה.
שיטת ייצור מוצרים בהזרקת פלסטיק מהווה חלופה לייצור מוצרי פלסטיק בשיטות השונות של עיבוד שבבי. לשיטת ייצור זו יתרונות רבים על פני ייצור בעיבוד שבבי:
כאשר מייצרים מוצרי פלסטיק בטכנולוגיית הזרקה, ניתן להגיע לייצור סדרתי של מאות, אלפי, ואף מיליוני פריטים, שהם זהים ומדויקים, תוך כדי הוזלה משמעותית של מחירי הייצור ליחידה. בנוסף, ייצור סדרתי של כמות גדולה של מוצרי פלסטיק מתבצעת במהירות ללא תחרות ביחס לשיטות ייצור אחרות, תוך שמירה הן על המחיר הזול ליחידה והן על הדיוק בייצור.
האתגר המשמעותי בייצור בשיטת הזרקת פלסטיק הוא השקעה מאסיבית ברכישה ותחזוקה של מכונות מתקדמות ותיעוד בקרת התהליך. ככל שמכונות הייצור של הזרקת פלסטיק הן מתקדמות יותר, כך איכות המוצרים הסופיים עולה ונשמרת לאורך פס הייצור.
בחברת תבנוגרף מחלקת הזרקת פלסטיק המתפעלת 15 מכונות חדישות ממוחשבות 50-400 טון, המייצרות מוצרי פלסטיק הנדסיים 24 שעות ביממה.  מכונות אלה מייצרות מוצרים בהזרקת פלסטיק תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות. הדיוק בייצור הוא מקסימאלי וקבוע לאורך כל הליך ההזרקה.
במחלקת הזרקת פלסטיק מתבצעות ביקורות איכות קפדניות במהלך כל פס ייצור, על ידי מבקר איכות מוסמך ובעזרת מכשירי מדידה מתקדמים דוגמת מכשיר מדידה  X Y Z. בקרת איכות פנימית נוקשה מבטיחה את שביעות רצון הלקוח .
המפעל הוסמך בתקן 9002 ISO  בשנת 1997 .