בכל תחום בכלל ובתחום הפלסטיק בפרט חשיבות תכנון המוצרים ופיתוחם משפיעים באופן ישיר על טיב המוצר ואיכותו.  החשיבות הרבה, המכרעת, של תכנון מוצר ופיתוחו באופן מסודר, מובנה ושיטתי, נובעת מסיבות שונות ובהן:

  1. תכנון מושכל, מוקפד ומקצועי, מייעל ומשכלל את תהליך הייצור ומוזיל את עלויותיו.
  2. על מנת לייצר מוצר המתאים לייעודו ולשימוש בו חשוב להטמיע כבר בשלב התכנון שלו את כל הרכיבים שישפיעו באופן ישיר על המשתמש, יניבו לו תועלת מרבית ממנו ויקלו עליו את ביצוע המטלה, אשר שימוש במוצר מהווה חלק בלתי נפרד ממנה.
  3. הקפדה יתרה בכל שלבי הייצור חיונית בתהליך המתחיל בתכנון המוצר. בשלב זה נדרש שיתוף פעולה מלא והדוק בין אנשי מקצוע המעורבים בכל שלבי הפיתוח. החל בסקיצה, עבור לפיתוח אבטיפוס של המוצר וכלה בקבלת אישור לתחילת ייצורו הסדרתי  נדרש איגום מלא של משאבי ידע, יצירה וייצור ושיתוף פעולה שיאפשר זרימה חלקה של כל שלבי הייצור.
  4. כאשר לקוח מעלה דרישה לייצור מוצרי פלסטיק ודאי חשוב לו לדעת כי החברה המייצרת מקיימת בקרת איכות מלאה ומוקפדת בכל שלבי הייצור וכי היא עובדת בכפוף לתקני איכות ובטיחות מחייבים ומחמירים.
  5. תנאי סף הכרחי עבור לקוחות רבים הוא – מעורבות מלאה בתהליכי התכנון והפיתוח שראשיתם בהגדרתה צרכים ובאפיונם על פי המהות ואופן השימוש המיועד לו.
  6. עם השלמת שלבי התכנון והפיתוח ואישור האבטיפוס, תהליכים המתבצעים באמצעות מכונות משוכללות תוך שימוש בטכנולוגיות המתקדמות והחדישות ביותר, תוצע ללקוח אפשרות לעבור לשלב הייצור הסדרתי של המוצר בכל מקום שכדאי ומשתלם לו- אם בישראל ואם מחוץ לה.
  7. כבר בשלב התכנון עשויים להיבחן סוגי הפלסטיק החלופיים העשויים לתת את המוצר הטוב, האיכותי, הפונקציונאלי והאפקטיבי ביותר. לבחירת סוג החומר עשויה להיות השפעה מרחיקת לכת בכל פרמטר אפשרי: משך החיים של המוצר, התועלת שבו, עלותו, המוניטין שלו ועוד.
  8. חשיבות התכנון והפיתוח עשויים לקבוע את מידת השימוש במוצר, את התאמתו המרבית והמיטבית למשתמש (מבחינת הנדסת אנוש וארגונומיה), אופן תחזוקו ומשך חייו.

כאשר לקוחות מזמינים מחברה המספקת שירותי תכנון, פיתוח וייצור מוצרי פלסטיק חשוב להם לדעת כי הם ימצאו את מבוקשם תחת קורת גג אחת- פיזית, מקצועית וניהולית – שבה יוכלו לקבל מענה לכל צורך, דרישה ובמידת האפשר- לכל בקשה סבירה ולגיטימית.

אנשי המקצוע של חברה מקצועית מסייעים לתכנן ולהתאים את חומרי הגלם למוצר ואת המוצר לשימוש בו תוך תכנון מושכל של המוצר ככזה שעלות האחזקה בו תהיה נמוכה ואורך חייו יהיה רב וממושך.

תכנון באמצעות תוכנות מחשב המאפשרות הדמיית המוצר בתלת ממד מקלה מאוד הן על מתכנניו והן על לקוחותיו, אשר בניגוד לשרטוט על נייר המקשה מאוד על מי שאינם אנשי מקצוע להבין ולדמות בעיני רוחם כיצד עשוי להיראות המוצר- כשהם רואים אותו בתלת ממד הם יכולים להבין טוב יותר את הפוטנציאל הגלום בו וגם לשנות בו רכיבים מסוימים.

תכנון ובנייה של דגמים, ייצור תבניות, הזרקות פלסטיק, צביעה, ריתוכים והרכבה  כל אלה מתבצעים בחברה המעסיקה מגוון רחב של אנשי מקצוע המאומנים ומיומנים בתכנון, בפיתוח ובייצור מוצרים לתעשיית הפלאסטיק.

לקוח של מוצרי פלאסטיק ודאי יעדיף חברה, אשר נותנת לו מענה כולל בכל שלב בתהליך התכנון, הפיתוח והייצור, המתקיימים על פי תקן איכות בינלאומי (ISO 9002), תוך התחייבות ללוח זמנים מוגדר ורישום פרוטוקולים, שבהם מתועדים, לפרטיהם ולדיוקם, כל תהליכי העבודה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *